Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 16:19 Bu haber 121948 kez okundu
 
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan corona virüsü açıklaması!
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan corona virüsü toplantısı öncesi önemli açıklamalar
GÜNDEM Haberi
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan corona virüsü açıklaması!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan corona virüsü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, corona virüsü ile ilgili mücadeledeki son durumu değerlendirdi, "Hastalığı kontrol altında tutarak birkaç haftayı atlatabilirsek umduğumuzdan daha güzel bir tablo bizi bekliyor" dedi.

Erdoğan, petroldeki düşüşün ekonomiye olumlu yansıyacağını ifade etti, özel sektörün sorumluluklarına vurgu yaptı. Başkan Erdoğan, açıklamalarının ardından kritik öneme sahip Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı'na katıldı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantının ardından Başkan Erdoğan bir kez daha kameralar karşısına geçecek ve alınan kararları duyuracak. İşte Başkan Erdoğan'ın son dakika corona virüsü açıklamalarından satırbaşları...

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs hastalığı ile ilgili değerlendirme toplantımıza hoş geldiniz. Toplantımızın ardından milletimize sesleneceğiz. Detaylı bir şekilde dünyada ve ülkemizdeki durumu anlatacağız. Bugüne kadar hastalığın kontrol altında tutulması ile ilgili sağlık önlemleri ve tedbirleri hayata geçirdik, devam edeceğiz. Gönüllü ve zorunlu karantina ile hayatı durdurması yanı sıra ekonomik boyutları da olacaktır. Bu hastalığın salgın haline dönüşmesini engelleme ve ekonomiyi ayakta tutma gibi bir zorunluluğumuz var. İşlerin yoluna girmeye başladığı bir dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Kovid-19 ile mücadele ederken sanayi ve ticarette çarkları çevirmek elbette kolay değildir. Özel sektörün de sorumlulukları vardır. Bunu atlattığımızda önümüzde bizi bekleyen daha güzel günlerin olduğunu görüyoruz. Sabır ve dua ile bugünleri aşacağımızı umuyorum.

"GÜZEL BİR TABLO BİZİ BEKLİYOR"

Çin'deki salgın dönemi Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı üretim konusunda alternatifler aramaya itmiştir. Akla ilk gelen ülkelerden biri Türkiye olmaktadır. Petrol fiyatlarındaki düşüş ülkemize büyük avantaj sağlayacaktır. Hastalığı kontrol altında tutarak birkaç haftayı atlatabilirsek umduğumuzdan daha güzel günler bizi bekliyor. Dirayet göstermemiz gerekiyor. Sizlere güveniyorum, birlikte aşacağımıza da inanıyorum.

"EN İYİ DURUMDA BİZİZ"

Şu an en iyi konumda biz varız. Bizden sonra Almanya geliyor. İngiltere ve Fransa'nın durumu bizle mukayese edilmeyecek kadar kötü. Virüs ile ilgili alacağımız tüm kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şöyle bir planı uygun bulduk.

Bilgilendirme noktasında, süreci yöneten Sağlık Bakanımız olması hasebi ile bakanımıza 5 dakikalık bir süreç, kabine üyelerimizin 3, STK'ların 3'er dakika konuşma süresi olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Recep, Tayyip, Erdoğan'dan, corona, virüsü, açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı