Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 14:56 Bu haber 2063 kez okundu
 
VİRÜSE KARŞI ÖNLEMLER ALINDI
İVRİNDİ BELEDİYESİ KORONAVİRÜS’E KARŞI MÜCADELESİNİ DÖRT KOLDAN SÜRDÜRÜYOR
SİYASET Haberi
VİRÜSE KARŞI ÖNLEMLER ALINDI

İvrindi Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz’in talimatıyla ilgili birimler, vatandaşların koronavirüse karşı korunması adına çalışmalarına devam ediyor.

 İvrindi Belediyesi dezenfeksiyon ekipleri, ilçe genelinde kamu kurum ve kuruluşları,merkez ve kırsalda bulunan okullar, ilçe devlet hastanesi ile sağlık ocağı, cezaevi, camii ve abdest alma yerleri, özel iş yerleri, kurumsal marketler, toplu taşıma araçları, parklar, spor alanları, sokaklar, pazar yerleri, konteynırlar ile durak ve bankların dezenfekte işlemlerini yaparak salgın riskine karşı tedbirlerini alıyor.


İlçe merkezinde dezenfeksiyon işlemlerinin ilk etap çalışmalarının tamamını bitiren, ilçe merkezinde bulunan 4 mahalle başta olmak üzere kırsalda 65 mahallenin tamamının toplu kullanım alanlarında işlemlerinin ilk etap çalışmalarında sona gelen İvrindi Belediyesi Dezenfeksiyon ekipleri kararlılıkla mücadelesini sürdürüyor.


 Başkan Cengiz, koronavirüsle mücadele kapsamında hastalığın yayılmasını önlemek adına ekiplerin ilk günden itibaren sahada çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Vatandaşlara evden çıkmama uyarısında bulunan Cengiz, şunları kaydetti: "Bizler Belediye olarak tüm gayretimizle halkımızın sağlığı için mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Oluşturduğumuz 4 dezenfeksiyon ekibi ile birlikte girilmedik mahalle, işlem görmedik sokak bırakmıyoruz. İlçe Devlet Hastanesi, Belediye Hizmet Binamız, İlçe Kaymakamlık binamız başta olmak üzere halkımızın yoğun kullanım alanı olarak geçen yerleri minimum iki kez dezenfekte ettik.

Keza aynı şekilde kırsal mahallelerimizde ekiplerimizin uğramadığı camii, kıraathane ve çocuk oyun alanları kalmadı. Bizler sabırla mücadelemizi sürdürürken halkımızdan tek bir isteğimiz var “ Evde kalın Yapılan uyarılara uyun.” Özellikle devletimizin uyarılarına uyulması gerekiyor. 65 yaş üstü vatandaşlarımız için İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturduk. İvrindi Belediyesi olarak tüm personel ve araçlarımız ile vatandaşlarımızın yanındayız. Yeter ki zorunda olmadıkça evden çıkmayalım. Ben bu hassasiyeti gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VİRÜSE, KARŞI, ÖNLEMLER, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı