Ayvalık Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin, maaş bordrolarıyla ilgili konuşulanlara taviz vermedi.

 

Başkan Mesut Ergin, Ayvalık AKP Adayının konuşmasını ele alarak yaptığı açıklamada; “Şimdi gittiği her yerde BASKİ'nin veya büyükşehir belediye çalışanlarının 40 bin lira üzerinden maaş aldığını iddia edip bizim belediye personeliyle görüşürken böyle iddialarda bulundular” diyerek elindeki maaş bordrosunu gösterdi.

Ardından “Bakın bu BASKİ’de çalışan bir personelin maaş bordrosu. Bayram ikramiyesini 20 bin 900 lirayı bu dekontun içine koyarak, insanlarda öyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar ki, Ayvalık Belediyesi personeli üzerinden. 44 bin 900 liradan bayram ikramiyesi, önümüzdeki bayram ikramiyesi. Bunu bordrolara yüklemişler fakat ikramiyeyi ödememişler. Sadece  maaş ödemişler. 20 bin 900’ü düştüğün zaman, 24bin lira bu personel maaş alıyor. O kadar üçkağıtçılar ki. Bakın bir aydır, bir buçuk aydır her yerde, her konuşmalarında BASKİ’nin personeli daha yüksek alıyor diyor” dedi.

“BU İŞE HEVESLİ OLANLAR OTURSUNLAR ARAŞTIRSINLAR”

Başkan Ergin, maaş bordrosu konusuna açıklık getirerek; “Ben bugün bir televizyon programında da dedim ki, bu konuda belediye personeli arkadaşlarım da vardır. Çalışan, tanıdıkları BASKİ’de olan vardır. İddia ediyorum, beş yıl boyunca bizim belediye personelinin maaşları her zaman BASKİ ve büyükşehirin üstünde olmuştur. Otursun araştırsınlar, bu işe hevesli olan varsa takip edecek. Bugün bir bordroda ikramiyeye ret diyerek bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Bu kadar sahtekarlık olmaz. Bu kadar algı yönetmeye kalkışıyorlar.” dedi.

(Murat Yılmaz)