Atatürk Parkı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde çocuklar aileleriyle birlikte 23 Nisan coşkusunu hep birlikte yaşayacak.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek. Kuva-yi Milliye Meydanı’nda saat 12.00’de büyük kortej yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlikler, saat 14.00’de Atatürk Parkı’nda yapılacak olan gösteriler ile saat 18.00’de BBB çocuk korusunun konseriyle gündüz programı son bulacak.

ÇOCUKLAR; GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK YAŞAM KOMPLEKSİ’NDE BULUŞACAK

Altıeylül Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde (Asuva Parkı) saat 19.30’da başlayacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri saat 21.30’da Göksel Doğançay’ın konseriyle tamamlanacak.

ETKİNLİKLERLE ÇOCUKLAR AİLERİYLE BİRLİKTE GÜZEL VAKİT GEÇİRECEK

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde saat 19.30’da Yıldırım Show, 19.45 Bilnet Çocuk Korosu, 20.15 Bilnet Gençlik Korosu, 20.45 Gülşah-Baha Konseri, 21.15 Yıldırım Şov ve saat 21.30’da Göksel Doğançay Konseri ile etkinlikler son bulacak.

ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HAKAN ŞEHİRLİ HERKESİ BU COŞKUYA ORTAK OLMAYA ÇAĞIRDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu paylaşmak için herkesi akşam saat 19.30’da Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’ne davet eden Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Cumhuriyeti'mizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü çocuklara armağan ederek, dünyada ki ilk çocuk bayramını ilan etmiş,  toplumun geleceğinin çocuklarda olduğunu vurgulayarak onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, milli egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kurtuluş mücadelesinde hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

(Hüseyin Tülek)