Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü sulama sezonu öncesinde Şehzadeler ve Yunusemre ilçe sınırları içerisinden geçen ve 11 mahalleyi kapsayan DSİ’ye ait 17 kilometrelik sulama kanalında başlattığı temizlik çalışmasını tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü sulama sezonu öncesinde Şehzadeler ve Yunusemre ilçe sınırları içerisinden geçen ve 11 mahalleyi kapsayan DSİ’ye ait 17 kilometrelik sulama kanalında başlattığı temizlik çalışmasını tamamladı.
MASKİ Genel Müdürlüğü yağışlı havalarda taşkın riskine karşı önlem almak, sıcak havalarda ise koku ve sinek sorununa çözüm üretmek amacıyla il genelinde dere ve sulama kanalı temizlikleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda sulama sezonu öncesi çalışmalarını yoğunlaştıran Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri Şehzadeler ve Yunusemre ilçe sınırları içerisinde Akpınar, Turgut Özal, Adnan Menderes, Nurlupınar, Kuşlubahçe, Barbaros, Atatürk, Fevzi Çakmak, Ahmet Bedevi, Muradiye ve Karaali mahallelerinden geçen Devlet Su İşleri (DSİ)’ne ait 17 kilometrelik sulama kanalında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

'Çalışmalardan memnunuz'
Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden Adnan Menderes mahalle muhtarı Halil Özkan, 'Manisa merkezin içerisinde yer alan Turgut Özal mahallesinden başlayıp Muradiye Karaali mahallesine kadar merkez mahallelerden geçen sulama kanalı temizliği için MASKİ Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmadan memnunuz. Çalışmanın bu şekilde yürütülmesinden dolayı mahalle sakinleri olarak emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz' dedi.
Turgut Özal mahalle muhtarı İsmet Bakşi, 'Bu kanalda temizlik çalışmaları Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından kendi işleri olmamasına rağmen yapılıyor. Rica ediyoruz, gelip yapıyorlar. Yapılan hizmet dolayısıyla emek veren herkese teşekkür ediyoruz' dedi.
Kuşlubahçe mahalle muhtarı Arif Bayraktar, 'Mahallemiz, Manisa’nın en güzide mahallelerinden biridir. Çok güzel bir konumu var. Ferdi Başkana ve ilgili daire başkanlığına bu çalışmayı yaptıkları için teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.
Mahalle sakini Göktürk Efe Delibaş ise, 'Kanalın temizlenmesinden çok memnunum. Ferdi Başkanımıza teşekkür ederim' dedi.

'Buraya atılan bir çöp her mahalleyi etkileyebiliyor'
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personellerinden Serhat Görhan, 'Sulama kanalının temizliğine Turgut Özal mahallesinden başladık. Karaali bölgesinde bitirdik. Bu kanalın temizliğini periyodik olarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan da aslında talebimiz var. Kanalın içerisine sürekli çöp atıldığını görüyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Bu sulama kanalı yaklaşık 17 kilometre ve 11 mahalleden geçtiği için atılan bir çöp her mahalleyi etkileyebiliyor, sinek larvalarının oluşmasına öncülük ediyor. Çöplerin kanala atılmamasını rica ediyoruz' dedi.