Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un sahibi olduğu, yüksek hızlı şarj istasyonu şirketi Trugo’nun Balıkesir Ticaret Odası binası önüne kurulumu geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, “Milli gururumuz TOGG’un Balıkesir‘de ve Ülkemizde yaygın kullanımını destekleme amaçlı Odamız binası önündeki hızlı şarj istasyonu kurulumunu yaptık. TOGG Türkiye’nin geleceğine ışık tutan bir projedir ve Balıkesir Ticaret Odası olarak bizler de bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

TÜM VATANDAŞLARIN KULLANIMINA AÇIK

Togg'un dışında diğer marka araçların da şarj desteği alabileceği hızlı şarj istasyonu, 45 dakikada içerisinde full şarj sağlayan bir sisteme sahiptir ve Trugo, mobil uygulamasına sahip herkesin kullanımına açıktır. Araçlarını şarj etmek isteyen vatandaşlar Trugo mobil uygulamasını indirerek ödeme yapacakları kredi kartını sisteme tanımladıktan sonra şarj istasyonundaki karekodu okutup tamamen çevrim içi bir sistemle araçlarını şarj etmeye başlayabilecekler. (Haber Merkezi)