Balıkesir Süper Amatör Ligi Körfez Grubu’nun 9. Haftasında play-off için önemli maçta 1966 Edremitspor, sahasında konuk ettiği takipçisi Ayvalık Adaspor’u 2-0 mağlup ederek liderliğini sürdürdü.

Balıkesir Süper Amatör Lig’de lider durumda bulunan ve Bölgesel Amatör Ligi hedefleyen1966 Edremitspor ikinci sırada bulunan Ayvalık Adaspor’u konuk etti. Edremit Şehit Hamdibey Meydanı’nda oynan karşılaşmaya soğuk havaya rağmen taraftalar yoğun ilgi gösterdi. Yeşil sarılı ekip ilk yarıyı Eyüp Ertürk’ün golü ile 1-0 önde tamamladı. İkinci yarıda karşılıklı ataklarla geçerken kaptan Ali Tayfun Akbey’in golü ile sahadan 2-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla Edremitspor takipçisi Adaspor ile puan farkını açarak liderliğini sürdürdü.

Karışlaşmayı Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile Belediye Başkan Yardımcısı ve 1966 Edremitspor Kulübü Başkanı Tümdeniz Çelebi’de takip etti.

Maçın sonunda Belediye Başkanı Arslan ve Kulüp Başkanı Çelebi oyuncular ve teknik kadro ile beraber galibiyeti kutladı.( Ebru Erdem)